PLAN ODIWEDZIN KOLĘDOWYCH 2018/2019

0 koleda plan

****************************

 

1. Dzisiaj III niedziela adwentu. O godz. 15.00 zapraszamy na nieszpory, a o godz. 18.00 na różaniec.

Przed kościołem odbywa się zbiórka na organizację "Piekarskiego Betlejem".

2. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30, w piątek o 16.30, młodzież i dorosłych - w piątki o 19.00.

3. Jutro o godz. 18.00 Msza święta z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju. Poprzedzi je czuwanie środowisk harcerskich, które rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy przejście na Plac Mariacki, gdzie zapalona zostanie przyozdobiona przez mieszkańców Piekar choinka.

4. Spowiedź świąteczna od wtorku do soboty od godz. 11 - 13 oraz od 15.30 - 18.

5. W sobotę 22 grudnia odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku w kancelarii i zakrystii.

6. Budujemy "Piekarskie Betlejem". Zwracamy się o pomoc w przygotowaniach. Trwa zbiórka warzyw dla zwierząt: można je składać w koszach pod sercem w kaplicy pokuty i pojednania. 

7. W dniach 1-9 czerwca przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Chorwacji, Bośni i Słowenii. Bliższe informacje i ramowy plan pielgrzymki są dostępne w centrum pielgrzymkowym.

8. W centrum pielgrzymkowym można nabyć bilety na koncert "Betlejem w Spodku", który odbędzie się w Katowic 3 stycznia 2019 roku.

9. Rekolekcje dla bierzmowańców organizowane przez naszą parafię odbędą się w Czarnej Górze koło Białki Tatrzańskiej w terminie 21-29 czerwca. Ich koszt to 650 zł (pobyt w pokojach z łazienkami, wyżywienie, transport oraz możliwość korzystania z kompleksu sportowego). Zapisy i informacje u animatorów grup oraz u ks. Mariusza.

10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism religijnych. W Centrum Pielgrzymkowym są do nabycia wznowione prenumeraty czasopism: „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Miłujcie się”. Można także nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom "Caritas".

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary przeznaczone na potrzeby sanktuarium. 

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

czuwanie tomek

betlejem2019


adoruj

facebook znajdz nas

  

buduj z nami

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.