1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.00 oraz na różaniec o godz. 18.00. 

2. Nabożeństwa w ciągu tygodnia: 

- codziennie o godz. 15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia

- we wtorek o godz. 17.00 - nowenna do MB Piekarskiej

- różaniec codziennie o godz. 17.30

3. W czwartek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu można zyskać w naszym sanktuarium odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do modlitwy w intencji papieża. Msze święte odprawione będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Kolekta zebrana podczas eucharystii zgodnie z tradycją przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze). Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

4. W sobotę o godz. 10.00 Msza święta z udziałem III Zakonu św. Franciszka z okręgu sosnowieckiego.

5. W przyszłą niedzielę przypada tradycyjny odpust NAWIEDZENIA NMP. Obchody kalwaryjskie w sobotę o godz. 16.00 (początek na Rajskim Placu), a obchody różańcowe w niedzielę o godz. 13.45. Z okazji odpustu zapraszamy na koncert organowy w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Organowego "Reginae Silesiae Gloria". Wystąpi prof. Witold Zaborny. Koncert organizuje i finansuje Urząd Miasta Piekary Śląskie.

7. Serdecznie zapraszamy du udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 31.07 – 4.08. Zapisy w centrum pielgrzymkowym.

6. W naszej Bazylice zostaje uruchomiony punkt pomocy dla osób uzależnionych od alkoholu oraz ich rodzin. Będzie on czynny w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 18.30 do 19.30 w kawiarence przy centrum pielgrzymkowym.

8. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy rodzinom chrześcijańskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych w Syrii. Nasza parafia pragnie objąć opieką rodzinę z Aleppo. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki obok ołtarza św. Józefa (przy konfesjonałach). Szczegóły akcji na stronie internetowej rodzinarodzinie.caritas.pl

9. Z racji trwającego roku maryjnego związanego z 100. rocznicą objawień fatimskich zapraszamy do modlitwy przed figurą MB Fatimskiej, która umieszczona została w kaplicy MB Lekarki (obok zakrystii), gdzie codziennie możliwa jest indywidualna modlitwa za wstawiennictwem Maryi. Przypominamy także o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja, która trwa od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

10. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież", w którym znajdują się m.in. zdjęcia grupowe dzieci I-komunijnych oraz do lektury "Gościa Niedzielnego". W kiosku i w centrum można nabyć "Małego Gościa" z płytą CD zespołu "Arka Noego".

facebook znajdz nas

 

 *****

 

Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.