*****

TRANSMISJA NA  ŻYWO

YOUTUBE bazylika

 *****

 

1. Dzisiaj na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 15.00. W tygodniu na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a we wtorek w ramach nowenny do MB Piekarskiej o godz. 17.00.

2. W poniedziałek  wtorek i środę  przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracy. W poniedziałek będziemy modlić się przy krzyżu obok głównej bramy Kalwarii (ul. Bytomska).  We wtorek przy krzyżu na Kalwarii od ul. ks. Popiełuszki. W środę modlitwa przy krzyżu w Studzieńce. Początek procesji do krzyży po Mszy św. o godz. 6.30. Obchody te przygotowują  nas na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę.

3. Przez cały nadchodzący tydzień przygotowujemy się duchowo do pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę. Szczególnym znakiem jaki będzie nam towarzyszył stanie się "Monstrancja Fatimska", przedstawiająca Maryję jako Niewiastę Eucharystii, w której sercu umieszczone zostało miejsce na Hostię. Jest to wotum naszego narodu, które z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich, które zostanie w październiku przekazane do Sanktuarium w Fatimie. W piątek przez cały dzień trwać będziemy w naszej bazyclice na adoracji przed Najświętszym Sakramanetem, czcąc Jezusa, który przyjął Ciało z Maryi Dziewicy i stał się czlowiekiem. W sobotę o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo połączone z procesją wokół kościoła. Intencją, jaka towarzyszyć będzie naszej modlitiwe jest prośba o pokój na świecie. W czasie niedzielnej pielgrzymki adoracja trwać będzie w kaplicy św. Rafała na Rajskim Placu od 7.30 do 14.45.

3. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy gościć mężczyzn i młodzieńców, któzy przybędą na swoją stanową pielgrzymkę. W bazylice wypada w tym dniu Msza święta o godz. 9.00, pozostałe Msze bez zmian (6.30, 7.30, 10.30, 12.00, 14.00, 16.00 - po powrocie procesji z Kalwarii, 18.30). Powitanie księży biskupów i modlitwa przed Cudownym Obrazem o godz. 9.30, następnie procesja na Kalwarię i eucharystia pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Homilię na wzgórzu wygłosi ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Nabożeństwo majowe na wzgórzu kalwaryjskim o godz. 15.00, a po nim procesja z obrazem do bazyliki i zakończenie pielgrzymki.

4. Spotkania formacyjne:

- Medytacje nad Słowem Bożym w środę o godz. 18.45 w centrum.

- Studenci i młodzież pracująca spotykają się w piątek o godz. 18.45 w salkach katechetycznych.

5. Mężczyzn i młodzieńców, którzy zdecydowali się do pomocy przy organizacji pielgrzymki zapraszamy na spotkanie do centrum pielgrzymkowego we wtorek o godz. 19.00.

6. W sobotę  prosimy o pomoc w przygotowaniu wzgórza piekarskiego do pielgrzymki, zapraszamy na kalwarię na godz. 9.00.

7. Nauki przedślubne dla narzeczonych rozpoczynają się we wtorek 30.05 o godz. 19.00 w centrum. W niedzielę 11.06. w parafii św. Rodziny dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 14.00.

8. Z inicjatywy młodzieży podobnie jak w minionych latach jutro, we wtorek oraz w środę (godz. 9.00 - 17.00) prowadzone będzie porzadkowanie terenu wokół zabytkowej kaplicy Maria Hilf znajdującej się na pograniczu Piekar Śląskich i Bytomia. Zachęcamy do wsparcia akcji i pomocy w sprzataniu, a także do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawione zostanie przed kaplicą 29 maja o godz. 17.00.

9. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy rodzinom chrześcijańskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych w Syrii. Nasza parafia pragnie objąć opieką rodzinę z Aleppo. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki obok ołtarza św. Józefa (przy konfesjonałach). Szczegóły akcji na stronie internetowej rodzinarodzinie.caritas.pl

10. Z racji trwającego roku maryjnego związanego z 100. rocznicą objawień fatimskich zapraszamy do modlitwy przed figurą MB Fatimskiej, która umieszczona została w kaplicy MB Lekarki (obok zakrystii), gdzie codziennie możliwa jest indywidualna modlitwa za wstawiennictwem Maryi. Przypominamy także o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja, która trwa od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

11. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz do lektury "Goscia Niedzielnego".

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w ramamch kolekty kopertowej na potrzeby naszej bazyliki.

facebook znajdz nas

 

 *****

 

Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.