****************

1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Zapraszamy na różaniec, który w tygodniu odmawiamy o godz. 17.30, a we wtorek na nowennę do MB Piekarskiej o godz. 17.00.

2. We wtorek spotkanie "Wieczernika modlitwy za kapłanów" - godz. 18.30 w centrum pielgrzymkowym.

3. W środę spotkanie grupy misyjnej o godz. 18.30 w centrum pielgrzymkowym.

4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich mają Mszę o godz. 9.00, a MSP nr 5 o godz. 16.30.

5. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 30.07 – 3.08. Zapisy w centrum pielgrzymkowym.

6. Decyzją Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca ks. Proboszcz Władysław Nieszporek w związku z osiągnięciem przewidzianego prawem diecezjalnym wieku emerytalnego, z dniem 28 lipca przechodzi na kapłańską emeryturę. Jednocześnie powierzone zostaje mu zadanie kontynuowania budowy domu rekolekcyjnego "Nazaret". Nowym kustoszem i proboszczem sanktuarium piekarskiego mianowany został ks. Krzysztof Fulek, dotychczas pełniący posługę proboszcza w par. św. Andrzeja Boboli w czerwionce-Leszczynach. 

Kanoniczne objęcie parafii przez nowego proboszcza zaplanowane jest na niedzielę 29 lipca. Dokona się ono podczas Mszy świętej o godz. 10.30.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

8. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Datki ze skarbony wspierają akcję Caritas "Rodzina Rodzinie" oraz "Śląskie dla Aleppo".

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku, którą w lutym 2019 r. planuje zorganizować nasza parafia. Szczegółowe informacje w centrum pielgrzymkowym.

10. W związku z obecnością w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

12. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka na kolonie charytatywne organizowane przez parafialną ochronkę. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

facebook znajdz nas

  

  *****

Miro poor syrians

Ojciec Firas Lutfi OFM Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty. Wpłaty należy kierować na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej 

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”

   *****

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka